facebook

Podologia

Podologia

Dziedzina medycyny zajmująca się oceną stanu stóp, tkanek miękkich i układu kostnego , skóry i jej przydatków, a także zależności między nimi , diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń w obrębie kończyn dolnych, oraz profilaktyką i pielęgnacją . Celem podologa jest usunięcie lub ograniczenie skutków choroby, a także zapobieganie ich nawrotom poprzez prawidłową pielęgnację , a także odpowiednią edukację pacjenta.

Hiperkeratoza i zespół pękających pięt

Jest to anormalne zagęszczenie wierzchnich warstw naskórka, stanowiącej naturalną reakcję ochronną organizmu. Skóra twardnieje w miejscach , któe narażone są na ucisk i tarcie. Skóra staje się twarda , traci swoją elastyczność i łatwo pęka. Szczelinowe pęknięcia mogą sięgać głęboko i zmieniać sie w sączące lub nawet krwawiące rany, a to uatwia wniknięcie bakterii wirusów i grzybów. Aby wyleczyć popękane pięty, należy przywrócić skórze jej ciągłość i właściwą elasty6czność.

Modzele

Ognisko hiperkeratozy skóry, czyli nadmiernego rogowacenia naskórka , które zazwyczaj powstaje na podeszwie stopy pod jedną z główek kości śródstopia . Modzele tworzą się zwykle na wyniosłościach kostnych, głównie na podeszwie stopy , na głowach kości śródstopia i pięcie.

Odcisk

Wynik nadmiernego rogowacenia naskórka w odpowiedzi na ucisk .Nagniotki tworzą się zwykle na palcach stóp, gdzie kości są bardziej wydatne i powodują ocieranie się skóry o but,ziemię czy inne kości. Grubiejący nagniotek zwiększa ucisk na wewnętrzne warstwy skóry. warstwa rogowa , która nie może się oddzielić , powoduje powstanie rdzenia wnikającego w skórę , zwiększając ból. leczenie polega na delikatnym mechanicznym usuwaniu odcisku, a następnie w pózniejszym etapie leczenia usuniecię czopu rogowego. zabieg należy powtarzać co 4-6 tygodni. po zabiegu należy nosić odciążenie i stosować preparaty zmiękczające i keratolityczne.

Biolifting luksusowy

zabieg z masażem manualnym twarzy, lifting mieśni twarzy z użyciem zimnego światła , Metoda działa w sposób naturalny , przywraca skórze świetlistość i blask. Skóra jest wygładzona i wypocząta, jędrna , witalna i pełna energii. Zabieg intensywnie ujędrnia oraz wzmacnia nawilżenie skóry, pobudza produkcję włókien kolagenowych oraz przywraca sórze elastycznośc i miekkość.Działanie zabiegu możnma przyrównać do fotosyntezy skóry- energia świetlna znajdująca się w komórkach skóry zostaje przekształcona w taki sposób aby stymulowała regenerację tkanek i przeciwdziałała efektom starzenia.

Przed i po zabiegach

Kontakt

Szmaragd Salon podologiczno-kosmetyczny Katarzyna Olak

Skierniewice ul. Sienna 16

Zadzwoń 608 562 832